Hiab - HDS części serwis HDS

Hiab - części zamienne serwis

Kursy na podesty ruchome -informacje

Praktyka na placu - podesty ruchomeKursy na podesty ruchome, czyli podnośniki koszowe i nożycowe zwane również zwyżkami zakończone są egzaminem państwowym. Nie powinni jednak Państwo obawiać się przystąpienia do egzaminu sprawdzającego umiejętności. Jeśli wybiorą Państwo sprawdzony ośrodek szkoleniowy, bez problemu zakończą Państwo egzamin z wynikiem pozytywnym.

Kurs na podesty ruchome – podstawowe informacje

Podest ruchomy przejezdny jest maszyną techniczną, która przeznaczona jest do przemieszczania osób na wskazane stanowiska robocze, gdzie wykonują oni swoje obowiązki z platformy roboczej. Podest ruchomy składa się z platformy roboczej wraz elementami sterowniczymi, wysięgnika oraz podwozia. Możemy wyróżnić podesty ruchome przegubowe, jak i nożycowe. Potocznie podesty ruchome nazywane są koszami, podnośnikami koszowymi czy też zwyżkami. Podesty ruchome przejezdne podlegają pod dozór techniczny. Do ich obsługi konieczne jest ukończenie kursu na podesty ruchome.

Ukończenie kursu na podesty ruchome daje szanse na rozwój

Kurs na podesty ruchome dotyczy głównie branży budowlanej. Jest niezwykle ważny, gdyż nie tylko uprawnia do obsługi podnośników koszowych, ale też potwierdza zdobyte przez pracownika umiejętności, a to z kolei może stanowić dla pracodawcy podstawę do zaoferowania lepszych warunków pracy i stanowiska. Nie rzadko, kurs na podesty ruchome otwiera szansę na awans. Jeśli więc mają Państwo okazję do zdobycia nowych kwalifikacji – warto z niej skorzystać.

Kurs na podesty ruchome – z czego się składa?

Wielu uważa, że wzięcie udziału w kursie na podesty ruchome będzie wymagało od nich poświęcenia ogromnej ilości czasu na naukę. Owszem – pewne informacje trzeba będzie przyswoić, jednak gwarantujemy, że w trakcie części teoretycznej kursu dokładnie i szczegółowo zostaną omówione wszystkie zagadnienia. Podczas kursu teoretycznego zostaną omówione m.in. zagadnienia takie jak: wiadomości o dozorze technicznym, ogólne wiadomości i dźwignicach, budowa i działanie podestów a także elementy i zespoły podestów ruchomych. Dowiedzą się Państwo również o wszelkich zagrożeniach pojawiających się przy podestach ruchomych oraz niezbędnych urządzeniach zabezpieczających. Ponadto, omawiamy temat eksploatacji podestów i obowiązków operatora, a także zasady BHP. Kolejnym elementem kursu na podesty ruchome jest część praktyczna, a zatem nauka obsługi podestu.

Egzamin na podesty ruchome

Samo ukończenie kursu na podesty ruchome nie jest równoznaczne z otrzymaniem stosownych kwalifikacji, uprawniających do obsługi podestów ruchomych. Aby móc stać się pełnoprawnym operatorem podestów ruchomych konieczne jest, po ukończeniu kursu na podesty ruchome przystąpienie do egzamin przed komisją Urzędu Dozoru technicznego i ukończenie egzaminu z wynikiem pozytywnym. Tylko tym sposobem uzyskają Państwo zaświadczenie potwierdzające uzyskanie koniecznych uprawnień. Warto wspomnieć, że uzyskane uprawnienia umożliwiają wykonywanie pracy operatora podestów ruchomych nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą – we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Sprawdzone ośrodki szkoleniowe przeprowadzające kursy na podesty ruchome (podnośniki nożycowe i koszowe):
https://www.kursy-aston.pl/

Cargotec Poland Sp. z o.o.
ul. Poznańska 94
05-850 Ożarów Mazowiecki

wyślij zapytanie

Daniel Sierputowski
daniel.sierputowski@hiab.com

Nasi specjaliści dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00
pod numerami telefonów (22) 721 02 67 lub (22) 721 02 70 w. 117.

Mobile 785 344 133

Copyright © części-żurawie.com.pl